• Home
  • 5 Nisan haftasındaki seminerimiz Terapötik Palyaço Kapsamında, “Mahremiyet ve Akran Zorbalığı ” seminerini gerçekleştirdik.

5 Nisan haftasındaki seminerimiz Terapötik Palyaço Kapsamında, “Mahremiyet ve Akran Zorbalığı ” seminerini gerçekleştirdik.

5 Nisan haftasındaki seminerimiz Terapötik Palyaço Kapsamında, “Mahremiyet ve Akran Zorbalığı ” seminerini gerçekleştirdik.
  • admin
  • Mayıs 2, 2023

YU Deprem Destek ve İyilik projesi kapsamında 5 Nisan haftasındaki seminerimiz Terapötik Palyaço ekibinden Işıl Simay Aydemir ve Ece Sözeri'nin yürüttüğü "Mahremiyet ve Akran Zorbalığı " seminerini gerçekleştirdik.

YU Deprem Destek ve İyilik projesi, bireylere destek ve yardım sağlamayı amaçlayan bir projedir. Bu projenin amacı, depremden etkilenen insanların yaşadığı zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak ve toplumda iyilik ve dayanışma duygularını yaymak için çeşitli faaliyetler yürütmektir.


Seminerin konusu olan “Mahremiyet ve Akran Zorbalığı”, çocuklar ve gençler arasındaki güç ilişkileri, mahremiyet ve kişisel sınırlar gibi konuları ele almaktadır. Seminerde, katılımcılara bu konular hakkında bilgi verilerek, çocukların kendilerini korumaları için neler yapabilecekleri hakkında farkındalık oluşturulmuştur.


Terapötik Palyaço ekibi, çocukların ve gençlerin hayatlarını daha mutlu ve sağlıklı hale getirmek için çalışan bir ekiptir. Bu ekip, palyaço kostümleri giyerek, çocukların ve gençlerin moralini yükseltmek, onlarla eğlenceli aktiviteler yapmak ve onlara psikolojik destek sağlamak için çalışmaktadır.


Genel olarak, YU Deprem Destek ve İyilik projesi, depremden etkilenen bireylerin hayatlarını kolaylaştırmayı ve toplumda iyilik ve dayanışma duygularını yaymayı amaçlayan bir projedir. Bu projenin bir parçası olarak gerçekleştirilen seminer ise, çocuklar ve gençler arasındaki güç ilişkileri, mahremiyet ve kişisel sınırlar gibi konuları ele almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir