• Home
  • 12 Nisan haftasında, Terapötik Palyaço eğitimi kapsamında, “İletişim ve Güvenlik” seminerini gerçekleştirdik.

12 Nisan haftasında, Terapötik Palyaço eğitimi kapsamında, “İletişim ve Güvenlik” seminerini gerçekleştirdik.

12 Nisan haftasında, Terapötik Palyaço eğitimi kapsamında, “İletişim ve Güvenlik” seminerini gerçekleştirdik.
  • admin
  • Mayıs 2, 2023

YU Deprem Destek ve İyilik projesi kapsamında 12 Nisan haftasındaki seminerimiz Terapötik Palyaço ekibinden Gamze Uzuner ve Ezgi Sözeri'nin yürüttüğü "İletişim ve Güvenlik" seminerini gerçekleştirdik.

Depremzede çocuklarımız ve onların hem mental, hem de fiziksel sağlığı hepimiz için çok önemli. Bu sebeple çocuklarımızın hem fiziksel hem de zihinsel olarak aktifliğini sağlamayı Yeditepe Üniversitesi olarak bir görev biliyoruz.


Bu hafta gerçekleştirdiğimiz “İletişim ve Güvenlik” konulu eğitimimizde, çocuklarımızın nasıl sağlıklı iletişim kuracağı, iletişim kurarken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve güvenlik konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında, onların anlayabileceği ve etkili olabilecek Terapötik Palyaço yöntemiyle çocuklarımıza bir seminer verdik.


Terapötik Palyaço ekibi, çocukların ve gençlerin hayatlarını daha mutlu ve sağlıklı hale getirmek için çalışan bir ekiptir. Bu ekip, palyaço kostümleri giyerek, çocukların ve gençlerin moralini yükseltmek, onlarla eğlenceli aktiviteler yapmak ve onlara psikolojik destek sağlamak için çalışmaktadır.