Faaliyetlerimiz

E-adaptasyon ile beraber olalım..

E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz

E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz

Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi E-Ticaret Yönetimi bölümü gönüllü öğrencileri ile birlikte "Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " II. Etap dönemi 26.03.2022 tarihinde başladı.

Yarenlerimizle yüz yüze tanışmak için Yeditepe Üniversitesi’nde buluştuk. Eğitimin devamı pandemi sebebiyle online olarak devam edecek. Dönem sonuna kadar her hafta çeşitli dijital eğitimler gönüllü öğrenciler tarafından yarenlerimize verilecek.

Bu sebeple öncelikle yarenlerimizi uçtan uca şifreleme kullanan bir video konferans platformu olan “Zoom” ile tanıştıracağız. Her hafta eğitimlerimiz online olarak “Zoom” platformunda devam edecek bu sebeple yarenlerimizin “Zoom” platformuna hakim olmaları bizler için çok önemli. Daha sonra bizim için en önemli platformlardan biri olan ve günlük hayatta en sık kullandığımız dijital platform “WhatsApp” için çalışmalar yapacağız. Resim, video, ses kaydı, konum gönderme gibi önemli özellikleri tanıtacağız. Ardından, Online Alışveriş uygulaması olarak “Migros Sanal Market” App’i ile yarenlerimize evlerinden nasıl kolayca alışveriş yapabileceklerini öğreteceğiz.

Eğitimimize sıradaki hafta Mobil bankacılık ile devam edeceğiz. En çok kullanılan banka tespit edilip onun app’i için eğitim içeriği hazırlayacağız. Bu şekilde yarenlerimiz dışarıya çıkıp yorulmadan alışveriş ve banka işlemlerini halledebilecekler. Son olarak geçtiğimiz yıllarda sıklıkla kullandığımız E-Devlet ve E-Nabız app’lerinin kullanımlarını aktaracağız. Eğitim programımızın durumuna bakarak zaman kaldığı takdirde Pinterest App’ini yarenlerimize anlatıp, eğitimini vereceğiz.

Eğitimin sonunda Yeditepe Üniversitesi’nde tekrar yüz yüze bir araya geleceğiz. Yarenlerimize eğitimi başarıyla bitirdiklerine dair sertifikalar takdim edilecek. Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " II. Etabı ile çok keyifli ve bir o kadar da eğitici bir dönem bizleri bekliyor.

Galeri
E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt II. Etap Faaliyetlerimiz

II. Etap Faaliyet Tarihçemiz

Bize Katılmak İstermisiniz ?

Bize katılmak için yan tarafta bulunan butona basıp bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Katılmak İstermisiniz ?
E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz

E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz

Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi E-Ticaret Yönetimi bölümü gönüllü öğrencileri ile birlikte "Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " III. Etap dönemi 12.11.2022 tarihinde başladı. E adaptasyon III. Etap projemizde Ataşehir Belediyesi ile birlikte çalışıyoruz.

Yarenlerimizle yüz yüze tanışmak için Yeditepe Üniversitesi’nde buluştuk. İlk Eğitimimiz Siber Güvenlik - Siber Tehlikeler ve baş etme yolları oldu. Eğitimlerimiz 2. haftadan sonra online olarak devam edecek. Dönem sonuna kadar her hafta çeşitli dijital eğitimler gönüllü öğrenciler tarafından yarenlerimize verilecek.

Bu sebeple öncelikle yarenlerimizi uçtan uca şifreleme kullanan bir video konferans platformu olan “Zoom” ile tanıştıracağız. Her hafta eğitimlerimiz online olarak “Zoom” platformunda devam edecek bu sebeple yarenlerimizin “Zoom” platformuna hakim olmaları bizler için çok önemli. Daha sonra bizim için en önemli platformlardan biri olan ve günlük hayatta en sık kullandığımız dijital platform “WhatsApp” için çalışmalar yapacağız. Resim, video, ses kaydı, konum gönderme gibi önemli özellikleri tanıtacağız. Ardından, Online Alışveriş uygulaması olarak “Şok Market” App’i ile yarenlerimiz evlerinden nasıl kolayca alışveriş yapabileceklerini öğrenecekler.

Eğitimimize sıradaki hafta Mobil bankacılık ile devam edeceğiz. En çok kullanılan banka tespit edilip onun app’i için eğitim içeriği hazırlayacağız. Bu şekilde yarenlerimiz dışarıya çıkıp yorulmadan alışveriş ve banka işlemlerini halledebilecekler. Son olarak geçtiğimiz yıllarda sıklıkla kullandığımız E-Devlet ve E-Nabız app’lerinin kullanımlarını aktaracağız. Eğitim programımızın durumuna bakarak zaman kaldığı takdirde Pinterest App’ini yarenlerimize anlatıp, eğitimini alacaklar.

Eğitimin sonunda Yeditepe Üniversitesi’nde tekrar yüz yüze bir araya geleceğiz. Yarenlerimize eğitimi başarıyla bitirdiklerine dair sertifikalar takdim edilecek. Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " III. Etabı ile çok keyifli ve bir o kadar da eğitici bir dönem bizleri bekliyor.

Galeri
E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt III. Etap Faaliyetlerimiz

III. Etap Faaliyet Tarihçemiz

E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz

E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz

Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi E-Ticaret Yönetimi bölümü gönüllü öğrencileri ile birlikte "Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " IV. Etap dönemi 11.03.2023 tarihinde başladı. E adaptasyon IV. Etap projemizde Ataşehir Belediyesi ile birlikte çalışıyoruz.

"Yarenlerimizle yüz yüze tanışmak için Yeditepe Üniversitesi’nde buluştuk. İlk Eğitimimiz Siber Güvenlik - Siber Tehlikeler ve baş etme yolları oldu. Eğitimlerimiz yüz yüze devam edecek. Dönem sonuna kadar her hafta çeşitli dijital eğitimler gönüllü öğrenciler tarafından yarenlerimize verilecek.

Bu sebeple öncelikle yarenlerimizi uçtan uca şifreleme kullanan bir video konferans platformu olan "Zoom" ile tanıştıracağız. Her hafta eğitimlerimiz online olarak "Zoom" platformunda devam edecek, bu sebeple yarenlerimizin "Zoom" platformuna hakim olmaları bizler için çok önemli. Daha sonra bizim için en önemli platformlardan biri olan ve günlük hayatta en sık kullandığımız dijital platform "WhatsApp" için çalışmalar yapacağız. Resim, video, ses kaydı, konum gönderme gibi önemli özellikleri tanıtacağız. Ardından, Online Alışveriş uygulaması olarak "Şok Market" App'i ile yarenlerimiz evlerinden nasıl kolayca alışveriş yapabileceklerini öğrenecekler.

Eğitimimize sıradaki hafta Mobil bankacılık ile devam edeceğiz. En çok kullanılan banka tespit edilip onun app'i için eğitim içeriği hazırlayacağız. Bu şekilde yarenlerimiz dışarıya çıkıp yorulmadan alışveriş ve banka işlemlerini halledebilecekler. Son olarak geçtiğimiz yıllarda sıklıkla kullandığımız E-Devlet ve E-Nabız app'lerinin kullanımlarını aktaracağız. Eğitim programımızın durumuna bakarak zaman kaldığı takdirde Pinterest App'ini yarenlerimize anlatıp, eğitimini alacaklar.

Eğitimin sonunda Yeditepe Üniversitesi'nde tekrar yüz yüze bir araya geleceğiz. Yarenlerimize eğitimi başarıyla bitirdiklerine dair sertifikalar takdim edilecek. Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " IV. Etabı ile çok keyifli ve bir o kadar da eğitici bir dönem bizleri bekliyor."

Galeri
E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt IV. Etap Faaliyetlerimiz

IV. Etap Faaliyet Tarihçemiz

E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz

E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz

Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi E-Ticaret Yönetimi bölümü gönüllü öğrencileri ile birlikte "Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " V. Etap dönemi 04.03.2024 tarihinde başladı. E adaptasyon V. Etap projemizde Ataşehir Belediyesi ile birlikte çalışıyoruz.

"Yarenlerimizle yüz yüze tanışmak için 30 Ağustos Emekli Kültür ev'inde buluştuk. İlk Eğitimimiz güvenli internet kullanımı ve güvenli şifre oluşturma Doç. Dr. Altan Kar tarafından verildi. Doç. Dr. Altan Kar tarafından verilen eğitim içeriğimiz, yarenlerimizin dijital dünyada daha bilinçli ve güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Eğitimlerimiz yüz yüze devam edecek. Dönem sonuna kadar her hafta çeşitli dijital eğitimler gönüllü öğrenciler tarafından yarenlerimize verilecek.

Bu sebeple öncelikle yarenlerimizi günlük hayatta en sık kullandığımız dijital platform "WhatsApp" ile tanıştıracağız. Resim, video, ses kaydı, konum gönderme gibi önemli özellikleri tanıtacağız. Daha sonra uçtan uca şifreleme kullanan bir video konferans platformu olan "Zoom" uygulaması eğitimimiz devam edecek. Ardından, en yaygın kullanılan arama motorlarından biri olan "Google"ın etkin kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.Eğitimimize sıradaki hafta mobil bankacılık ile devam edeceğiz. En çok kullanılan banka tespit edilip onun uygulaması için eğitim içeriği hazırlayacağız. Bu şekilde yarenlerimiz dışarıya çıkıp yorulmadan banka işlemlerini halledebilecekler. Daha sonra "Trendyol" uygulaması ile online alışverişi, "File Market" ve "Carrefour" uygulamaları ile evlerinden nasıl kolayca alışveriş yapabileceklerini öğrenecekler.Son olarak, geçtiğimiz yıllarda sıklıkla kullandığımız E-Devlet, E-Nabız ve MHRS uygulamalarının kullanımlarını aktaracağız. Eğitim programımızın sonunda "İstanbul Senin" ve "Pinterest" uygulamalarını yarenlerimize anlatıp, eğitimlerini tamamlayacağız.
Eğitimin sonunda Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde tekrar yüz yüze bir araya geleceğiz. Yarenlerimize eğitimi başarıyla bitirdiklerine dair sertifikalar takdim edilecek. Dijital Okur Yazarlık Projesi E-adapt " V. Etabı ile çok keyifli ve bir o kadar da eğitici bir dönem bizleri bekliyor."

Galeri
E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz
E-adapt V. Etap Faaliyetlerimiz

V. Etap Faaliyet Tarihçemiz

Hikayelerimiz

Hikayelerimizi Okuyabilirsiniz

Sara Sarda’nın Hikayesi

Bu öğrenci grubunun en yaşlı üyesi olarak, bu yaşımda üniversite diploması almış olmanın gururunu yaşıyorum. Hem kendime hem de aileme büyük gurur veren büyük bir başarı. Kurs boyunca değerli desteklerini esirgemeyen Refika Hanım’a, Altan hocamız ve sevgili Billur’a şükranlarımı sunarım.

Maalesef geçirdiğim bir ameliyat nedeniyle ilk derslere katılamadım.

Gülay Kasacı’nın Hikayesi

Seneler sonra tekrardan talebe olmak, genç yarenim ile birlikte buna katılmak ve onun el yazısı ile elimdeki defterden çalışmak çok güzel. Ben evde boş kaldığım zaman bu defteri açarım, okurum ve unuttuklarımı tekrardan uygularım.

Emine Araçman’nın Hikayesi

Yeditepe Üniversitesinde 65 Yaş üstü bireyler içim dijital uygulamaları öğrenmek üzerine bulunuyorum.Böyle bir eğitimin içinde ve üniversite sıralarında olmaktan durur ve mutluluk duyuyorum.

Trendyol Market Application Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

Trendyol Market Online Shopping Training

Zoom Video Conference Training

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can follow all the content we have prepared for Zoom PC and Zoom Mobile from this section.

Istanbul Senin Mobile Application Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can find all the content we have prepared for Istanbul Senin Application in this training.

WhatsApp Application Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can find all the content we have prepared for WhatsApp Application in this tutorial.

Online Banking Application Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can find all the content we have prepared for Ziraat Mobile Bank Application in this tutorial.

E-Devlet Application Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can find all the content we have prepared for E-Devlet Application in this tutorial.

E-Nabız Application Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can find all the content we have prepared for E-Nabız Application in this tutorial.

Migros Virtual Market Tutorial

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

You can find all the content we have prepared for Migros Sanal Market Application in this tutorial.

Trendyol Market Uygulaması

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

Trendyol Hızlı Market Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

İstanbul Senin Mobil Uygulaması

Updated: Haziran 22, 2023
Tüm Seviyeler

Istanbul Senin Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

Online Bankacılık Uygulamaları

Updated: Mayıs 26, 2024
Orta Seviye

Ziraat Mobil Bankacılık Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

Zoom Video Konferans Eğitimi

Updated: Mayıs 26, 2024
Tüm Seviyeler 20 seconds

Zoom PC ve Zoom Mobil için hazırlamış olduğumuz tüm içerikleri bu bölümden takip edebilirsiniz..

Migros Sanal Market Eğitimi

Updated: Mayıs 26, 2024
Tüm Seviyeler 20 seconds

Migros Sanal Market Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

Whatsapp Uygulaması Eğitimi

Updated: Mayıs 26, 2024
Tüm Seviyeler 20 seconds

WhatsApp Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

E-Devlet Uygulaması Eğitimi

Updated: Mayıs 26, 2024
Tüm Seviyeler 20 seconds

E-Devlet Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.

E-Nabız Uygulaması Eğitimi

Updated: Mayıs 26, 2024
Tüm Seviyeler 20 seconds

E-Nabız Uygulaması için hazırladığımız tüm içeriği bu eğitimde bulabilirsiniz.