• Home
  • Yeditepe Üniversitesi’nde Sosyal Sorumluluk: Sürdürülebilir Teknolojik Adaptasyon Projesi (SETAP) Atölye Çalışmaları Devam Ediyor

Yeditepe Üniversitesi’nde Sosyal Sorumluluk: Sürdürülebilir Teknolojik Adaptasyon Projesi (SETAP) Atölye Çalışmaları Devam Ediyor

  • admin
  • Mart 24, 2024

Yeditepe Üniversitesi, E-ticaret ve Yönetimi Bölümü öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında gerçekleştirdikleri Sosyal Sorumluluk Projesi olan Sürdürülebilir Teknolojik Adaptasyon Projesi (SETAP), 19 Mart’ta atölye çalışmalarına devam etti. Proje kapsamında öğrenciler, teknolojiyi sürdürülebilir bir şekilde kullanma ve dijital dengeyi sağlama konusunda bilinçlenmeyi hedefliyor.

Atölye çalışmalarında, öğrencilere rehberlik etmek üzere görevlendirilen eşlikçi abiler ve ablalar, 10 hafta boyunca öğrencilere rehberlik edecekleri Dengeleme Eylem Planı (DEP) uygulama anketini doldurdu. Ayrıca, önceki haftanın hedeflerini kontrol ederek öğrencilerin ilerleme sürecini takip ettiler.

Atölye çalışmalarının önemli bir bölümünü oluşturan seminerlerden biri, Doç. Dr. Altan Kar tarafından verilen “Dengeli Dijital Hayat” semineriydi. Bu seminerde, teknolojinin dengeli bir şekilde kullanılması ve dijital dengeyi sağlamanın önemi üzerinde duruldu. Öğrenciler, bu seminer sayesinde dijital hayatlarını daha bilinçli bir şekilde yönetme konusunda önemli bilgiler edindiler.

SETAP’ın ilk haftasında, öğrenciler tarafından verilen tohumlar gibi, temel adımlar atıldı ve projenin temeli oluşturuldu. Öğrenciler, kendi hazırladıkları videoları izleyerek SETAP’ın amaç ve hedeflerini daha iyi anlama fırsatı buldular.

Şimdi ise ikinci haftanın heyecanıyla beklenen Dijital Denge Hedefi’nin sonuçları merakla bekleniyor. Öğrenciler, belirlenen hedefler doğrultusunda teknolojiyi nasıl daha dengeli bir şekilde kullanabileceklerini değerlendirecekler. Ayrıca SETAP’ın ilerleyen haftalarında nasıl daha etkili olabileceklerininin üzerinde duracaklar.

Yeditepe Üniversitesi’nin bu tür sosyal sorumluluk projeleri, öğrencilerin sadece akademik başarılarıyla anılmasına değil. Aynı zamanda topluma katkı sağlama ve sorumluluk alma konusundaki yeteneklerini de geliştirmelerine olanak tanıyor. SETAP gibi projeler, öğrencilerin sadece bireysel değil, aynı zamanda toplumsal ve çevresel fayda sağlama konusundaki duyarlılıklarını artırarak geleceğe yönelik olumlu bir etki yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir