• Home
  • “65+yaş Dijital Adaptasyon” 4.Etap 7. Hafta eğitimi ile devam ediyor!

“65+yaş Dijital Adaptasyon” 4.Etap 7. Hafta eğitimi ile devam ediyor!

“65+yaş Dijital Adaptasyon” 4.Etap 7. Hafta eğitimi ile devam ediyor!
  • admin
  • Mayıs 7, 2023

Fakültemiz E-Ticaret ve Yönetimi Bölümü tarafından yürütülmekte olan sosyal sorumluluk projesi “65+yaş Dijital Adaptasyon” 4.Etap 7. Hafta eğitimi 4.Etap 9 Mayıs 14.00-16.30 saatleri arasında Ataşehir-30 Ağustos Emekli Kültür Evinde ile devam ediyor…


Mobil bankacılık, bankacılık işlemlerinin akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleştirilmesini sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde müşteriler, evlerinden veya herhangi bir yerden bankacılık işlemlerini yapabilirler.


Mobil bankacılık eğitiminin 65 yaş üstü bireylerde faydaları;


Hız ve kolaylık: Mobil bankacılık uygulamaları, işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Bu sayede banka şubelerinde beklemek veya telefonla banka ile iletişim kurmak zorunda kalmadan bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Güvenli ödeme: Mobil bankacılık uygulamaları, ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Şifreleme teknolojisi kullanarak, ödeme bilgilerinizin çalınmasını veya kötü amaçlı yazılımlar tarafından ele geçirilmesini önler.


Hesap takibi: Mobil bankacılık uygulamaları, hesap hareketlerinizi takip etmenizi ve güncellemeleri anında almanızı sağlar. Böylece hesap bakiyenizi, ödeme tarihlerinizi, hesap hareketlerinizi ve benzeri tüm bilgileri kolayca kontrol edebilirsiniz.


Tasarruf: Mobil bankacılık uygulamaları, bankacılık işlemleriniz için zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Banka şubesine gitmek veya telefonla iletişim kurmak yerine, tüm işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.


Erişilebilirlik: Mobil bankacılık uygulamaları, yaşlı bireyler için de son derece erişilebilirdir. Genellikle kullanıcı dostu bir arayüz sunarlar ve büyük yazı tipi, net ve anlaşılır bir dil ve basit işlem adımları gibi özellikler sunarlar.


Sonuç olarak, mobil bankacılık uygulamaları yaşlı bireyler için büyük bir kolaylık sağlayabilir ve bankacılık işlemlerini daha güvenli ve hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanıyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir